top of page
Image by Max Bender

MOBİLYA CAMLARI

Mobilya ve aksesuar kurumları için özel olarak üretilen cam ve ayna takımlarını 20 yılı aşkın tecrübemizle üretmekteyiz.  Ürün portföyümüzde rodajlı, delikli, şekilli, baskılı,kanallı ayna çeşitleri ve temperli cam  çeşitleri mevcuttur. Bu aşamaları açıklamak gerekirse aşağıdaki işlemler tarafımızca yapılmaktadır:

 

Rodaj

Cam kenarlarının ve köşelerinin perdahlanması ve keskinliğinin yok edilmesi işlemine rodaj denir. 90 derece ve 45 derece eğimlerle perdahlanması işlemine düz rodaj, yay biçiminde perdahlanması işlemine C rodaj veya balık sırtı rodaj denilmektedir.  İsteğe göre rodajdan sonra keçeleme işlemi uygulanarak parlak rodaj elde edilebilmektedir.  Bu kriterler sipariş sürecinde ayrı -ayrı değerlendirilip siz değerli müşterilerimizin arzu ettiği şekilde üretilmektedir.

 

CNC Kesim

Cam ve ayna ürünlerinin işlenmesi büyük plakaların istenilen ölçülere göre kesilmesiyle başlar. Cam kesim işlemlerimiz son teknoloji olan bilgisayar destekli cnc kesim hatlarımızda istenilen şekil ve ölçüde kolaylıkla hatasız olarak yapılabilmektedir. 

 

Bizote

Cam kenarlarının arzu edilen açıda derinlemesine perdahlanma işlemine bizote denilmektedir. Bizote işlemi,  ürünlere görsel açıdan zenginlik katmak için uygulanan bir işlemdir ayrıca bizote işlemi ile cam ve aynaların kenarlarındaki keskinlik de giderilir.Genişlik açı ile değişmektedir. Bu kriterler sipariş esnasında belirlenmekte ve isteğe uygun biçimde üretilmektedir.

 

Kanal Açma

Cam yüzeyinde isteğe uygun desen veya düz çizgilerle 2 mm oyuk şekler verme işlemine kanal açma denilmektedir.  İstenilen desenler bilgisayar ortamında hazırlanarak yine bilgisayar destekli cnc cihazlarla uygulanmaktadır.

 

Temperli Cam

Günümüzde yaşam alanlarındaki çoğu cam, yüksek emniyet ve sağlamlık gerekçesi ile temperli olmalıdır. Fırın camları, duşakabin camları, araç camları, sehpa ve masa üzerinde bulunan camlar, balkon camları, korkuluk camları, cam mobilyalar gibi temperli cam hayatımızın her alanında yer almaktadır. Temperlenmiş camlar 300 derecelik ısıl şoklara kadar dayanıklıdır. Yüksek ısılı fırınlarımızda neredeyse hamur haline gelen cam ani şoklama üniteleri ile temperlenmektedir. Bu sayede 5 kat daha dayanıklı ve kolay kolay kırılmayan ve kırılsa dahi safra keskin parçalara ayrılmadığından istenmeyen durumları ortadan kaldıran bir yapıda son kullanıcıya ulaşmaktadır.

 

Serigrafi Boya Baskı

Serigrafi baskı, cam ve ayna yüzeyine arzu edilen desenlerde bilgisayar ortamında hazırlanmış olarak uygulanmaktadır.  Genellikle mobilya ayna ve camlarda ve baskılı temperli duşakabin camlarında tercih edilmektedir. İşletmemiz serigrafi boya baskı konusunda,  20 yılı aşan tecrübesiyle ülkemizin en büyük mobilya ve duşakabin firmalarıyla çalışmış olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

MOBİLYA CAMLARI
MOBİLYA CAMLARI
MOBİLYA CAMLARI
MOBİLYA CAMLARI

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİK

Sahip olduğu saydamlık sayesinde yüksek ısı ve ışık geçirgenliği sağlar.

 • Kenar işleme

 • Delik

 • CNC Kanal (Lasem)

 • Kumlama

 • Serigrafik Baskı

 • Düz Kenar

UYGULAMA ALANI

 • İç mekân dekorasyonları

 • Otel odaları

 • Barlar

 • Restoranlar

 • Banyolar

 • Asansörler

TEKNİK BİLGİLER

İnci Ticaret stoklarında bulunan ayna ölçüleri

EBAT: 321 cm x 180 cm - 250 cm

KALINLIK: 4 - 5 - 6 mm

bottom of page